İnsan organizmasının yapı taşı olan hücreler, bunlardan oluşan dokular ve dokuların biraraya gelmesiyle oluşan organlar elektromanyetik frekanslar yayarlar. Bunların hepsinin kendine özgü ve farklı frekansları vardır. Hep birlikte o canlının genel frekans spektrumunu belirlerler. Hasta ve sağlıklı bireylerde bu frekans yapıları birbirinden tamamen farklıdır. 

Canlının bireysel frekansında saklanan allerjenler, virüs, bakteri ve mantarlar gibi nice yabancı frekanslar, normal frekans düzenini bozarlar. Artık birey hastadır.

İşte biorezonans tam da burada devreye giriyor. Biorezonans bir enerji tıbbı yöntemidir. Biyofiziksel bir teknik olduğu için kimyasal ilaçlara gerek duyulmaz. Elektromanyetik frekanslarla uygulanır. Biorezonans cihazından yayılan elektromanyetik frekansın gücü bir cep telefonundan yayılanın binde biri kadardır. Hiç bir yan etkisi yoktur. Yukarıda bahsettiğimiz vücudumuza zarar veren elektromanyetik frekanslar, cihaz aracılığı ile ters çevrilir ve kişiye gönderilir. Birbirinin tam tersi iki manyetik alan karşılaşınca nötrleşir. Bu şekilde bakterilerin, virüslerin, parazitlerin, ağır metallerin vb. tüm zararlı etmenlerin manyetik bilgisi vücudumuzdan temizlenmiş olur. Hücreler arasındaki ve vücudun bütünü içindeki iletişimi bozan yabancı frekansların ortadan kaldırılması vücut üzerindeki stresi ortadan kaldırır ve sistemin düzgün biçimde işleyebilmesini sağlar. Düzgün işleyen bir sistemde hastalık oluşmaz ya da oluşan hastalık sistemin üzerindeki stresin ortadan kaldırılması ile geriye döndürülebilir.

NASIL ÇALIŞIR

Bu frekans düzenini bozan elektromanyetik frekanslar belirlenir ve cihaza transfer edilir. Elektrotlar vücudun belli yerlerine yerleştirilir. Cihazda hastalık yapan frekanslar ters çevrilir ve hastanın vücuduna geri verilir. İyileşme terapi frekanslarıyla gerçekleşir.

HANGİ HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE ROL ALIR

BRT tedavileri bazen tek başına bazen de modern tıbbın yanında destekleyici olarak kullanılır.Teknolojinin kullanılmaya başlandığından beri edinilmiş tecrübeler sunucu aralarında obezite, kanser, fıtık, çölyak ve alerjinin de bulunduğu 400 kadar hastalıkta standart tedavi protokolleri belirlenmiştir.

ALERJİ RAHATSIZLIKLARI

Elektromanyetik dalgalar kullanarak alerji testi yapılır. Bu testin bilinen alerji testleri kadar kesin sonuçlar verdiği çalışmalar ile gösterilmiştir. Bu testin esas farkı ise bünye üzerinde esas kötü etkiyi yaratan gizli alerjilerin de ortaya çıkmasının sağlanmasıdır. Diğer testlerde çıkmayan gizli bir alerji bulunduğunda bu alerjileri de hafifletir ve ortadan kaldırır. Bulunan alerji biorezonans kullanılarak ortadan kaldırılabilir. Bu alerji cilt tipi olabilir ya da solunum yollarını tutmuş olabilir. Birçok durumda ise geçirilemeyen kronik hastalığın sebebi olarak bir alerji bulunabilir ve alerjinin ortadan kaldırılması kronik hastalığı tedavi eder.  Avrupa ve Amerika’da 30 yıldır uygulanan, Türkiye’de ise yeni tanınmaya başlanan biorezonans tedavisinin;  egzama, astım, saman nezlesi, çölyak, besin-bahar ve toz alerjilerinin giderilmesinde yüzde 90’ın üzerinde başarılı sonuç verdiği binlerce vaka ile kanıtlanmıştır.

AĞRI

Ağrı o bölgedeki problemin vücut tarafından ifade edilme yoludur.Bu migren olabileceği gibi, adet sancısı, ağrılı eklem hastalıkları yada bel/boyun fıtığı gibi bir problem sonucunda kaynaklanıyor olabilir.
 

BAĞIŞIKLIĞIN GÜÇLENDİRİLMESİ

Sistemin düzgün çalışmaması ve toksinlerin birikmiş olması kendini en sık bağışıklığın düşmesi ile gösterir. Geçirilemeyen enfeksiyon hastalıkları bazen biorezonansı yardımcı olarak kullanarak bazen de sadece biorezonans kullanarak geçirilebilir. Bu işlem enfeksiyon yapan ajana karşı biorezonans uygulamak yanında bağışıklığı bozan sebebin saptanıp ortadan kaldırılması ile yapılır.

ZAYIFLAMA

İlk uygulamalar yukarıdaki üç ana başlıkta toplanmış olsa da son yıllarda obezite için özel tedavi protokolleri oluşturulmuş ve sağlıklı kilo verme programının vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir.